Üretim

     Günümüz Avrupa otelciliğinde tekstil yıkama ve kiralamada dış kaynak kullanımı ( out-sourcing ) % 90’lar seviyesindedir. Bundaki en önemli etkenlerin başında continuous sistemlerin sağladığı maliyet ve kalite avantajları gelmektedir. Tünel tipi yıkama sistemlerinde dönüş açısının 360º olmayışı tekstilin yıpranma sürecini yavaşlatmaktadır.

     Ancak tünel tipi yıkama makinelerinin konvansiyonel makinelere kıyasla en önemli üstünlükleri sıkma prosesinde oluşmaktadır. Konvansiyonel makinelerde, tekstilin merkezkaç prensibi ile metal yüzeyde sıkıştırılması sebebiyle, maksimum 150 yıkama ömrüne sahipken tünel tipi makinelerde bu işlem membranlı ( içinde hava bulunan lastik yastık ) sistemle gerçekleştirilip tekstil ömrü 300 yıkama ve üzerine çıkarılabilmektedir.

     Yıkama prosesi seçiminde en önemli maliyet tekstil yenileme maliyetidir. Tekstil konusunda uzman olan firmamız tekstillerinizin yıkama ömrünün uzatılmasının da garantörüdür. Firmamızın Endüstriyel Tekstil Yıkama Proses’ini 8 ana başlık altında özetleyebiliriz. Bu proses tekstile maksimum özeni gösterme, maksimum hijyeni sağlama ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlama hedeflerini gütmektedir.


Sayım ve Ayrım

Norway

Tekstilleriniz herhangi bir işleme tabi tutulmadan önce sayılır, cinslerine ve leke durumlarına göre ayırılır.
Üretim
Yükleme

Norway

Uygun yıkama programları ve deterjan dozajları belirlendikten sonra en uygun yıkama programı ve sırasına göre, tünel tipi yıkama makinesine ulaştırılmak üzere otomatik kantarlı konveyöre yerleştirilir.


Üretim
Yıkama

Norway

Uygun yıkama programları ve deterjan dozajları belirlendikten sonra en uygun yıkama programı ve sırasına göre, tünel tipi yıkama makinesine ulaştırılmak üzere otomatik kantarlı konveyöre yerleştirilir.


Üretim
Kurutma ve Ütüleme

Norway

Çarşaf grubu tekstiller kurutma makinelerinde kısa süreli ve düşük ısılı programlarda ayrılır ve böylece manuel ayrım işlemlerindeki yıpranma ve yırtılmalar önlenmiş olur. Daha sonra en güncel teknoloji ürünü yatay silindirli ve yataklı ütülerimizde doğru sıcaklık ve basınç uygulanarak ütülenir. Havlu grubu ise yumuşaklığı korunacak ısı ve sürede kurutulur.


Üretim
Katlama

Norway

Çarşaf grubu tekstiller ütülerimize ekli kompartımanlarda, havlu grubu tekstillerse otomatik katlama makinelerinde arzu ettiğiniz katlama modelinde, görselliğinde hata oluşmadan katlanır.


Üretim
Paketleme

Norway

Misafirlerimize hatta ailemize sunmaktan çekinmeyeceğimiz hijyen ve görselliğe ulaşmış olan tekstiller servise sunulmak üzere, son kalite kontrolü yapıldıktan sonra, özenle paketlenir ve konteynerlere yerleştirilir. Konteynerlerimiz sektörde daha önce kullanılmamış olan ve tarafımızca oluşturulmuş özel tasarıma sahiptir. Tüm konteynerlerimiz düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Üretim
Sevkiyat

Norway

Operayonun tüm detaylarına hakim personelimiz tekstillerinizi size tam zamanında ulaştırırlar .Bu konudaki güvencemiz, 20 yıllık tecrübemiz ve Dünya Markaları’ndan oluşan referanslarımızdır. Ayrıca sadece firmamızda uygulanan Sevkiyat Listesi yöntemi yine tarafımızca tasarlanmıştır. Bu sistem sizi temiz tekstillerin teslim alınması esnasındaki tüm zorluklardan kurtarmaktadır.


Üretim